subscribe: Posts | Comments

Ergenlerin Aşkı

0 comments
Ergenlerin Aşkı

Şimdi aşkın ve sevginin olduğunu herkes çok iyi biliyordur. Ona herkes demeyelim de aşkı yaşayanlar diyelim bence. İnsanlar kendine göre aşklarını yaşamakla özgürler tabi. Kim kime hesap sorabilirler ki sen aşkını şöyle yaşıyorsun, yanlış yaşıyorsun diye mesela? Kimse soramaz arkadaşlar. Ama şöyle bir durum vardır ki, dalga geçilebilir, gülünebilir, hatta hunharca kahkahalar atılabilir. Sizi bilmem ama ben kesin atarım. Düşünsenize koca koca insanlar, gelmişler 30 yaşlarına liseli çocuklar gibi aşka yaşıyor. Hayır içlerindeki çocuk ölmemiş diyebilirsiniz bu duruma da, öyle de çocuk olmaz be, olmamalı yani. Sahillerde kovalamacalar, birbirlerinin yüzlerine bakıp bakıp şapşalca gülmeler, ağızlarını yamultarak konuşmalar falan yakışıyor mu hiç? O ağızlarının ortasına kepçeyle vursan yeridir yani. Zaten birkaç sene sonra çocuğunuz olacak, ne bu çocukça ve gerizekalıca hareketler diye sormazlar mı adama? Sorarlar. Sormazlarsa bile ben sorarım arkadaş! Sorarım ki ne yaptıklarını bilsinler. Neyse sakinim.

Ergenleştirdiklerimizdenmisiniz?

sevgililer-gunu-hediyesi-2 (1)

Bir de bunların tam tersi olan liseli ergenlerin aşkı var. Bunu elbette siz de yaşamışsınızdır. Yaşamamış olsanız bile çevrenizde mutlaka şahit olmuşsunuzdur. Liseli bir kardeşiniz, kuzeniniz ya da herhangi bir tanıdığınızdan da bilirsiniz. Belki de direkt kendiniz liselisinizdir. Liseli diyorum çünkü anlatacağım şeyler genelde lise çağlarında oluyor. Ortaokul ergenlerinde bu çok yaygın değildir. Neden yaygın değildir? Çünkü liseye geçildiği an ergenler kendilerini büyümüş, evlenecek yaşa gelmiş ve kendi kararlarını kendi vereceklerini sanmaya başlamışlardır. Bu sebepten dolayı da hayal dünyaları genişler, olur olmadık şeyler düşünürler. Çeşitli fantezileri de vardır he bunların. Cinsel içerikli fantezilerden bahsetmiyorum elbette. Daha çok hayata dair olan fanteziler bunlar. Hele bir de sevgili yaptığında gelin görün onu. O an dünyadaki özgüveni en yüksek insanı o olur. Okulu bırakıp iş güç sahibi olma, evini geçirme hayalleri kurmaya başlar.

Ergenleri aşkı da çok komik ve üzerinde durulması gereken bir aşk olur. Aşk dediğime bakmayın, neticede bunların çok çok azı aşktır. Çoğunluğu ergenliğin verdiği bir heyecan fırtınası işte. Ergenlerin lisede yaşadığı aşk onların büyük ihtimalle ilk sevgilisi olduğu için çok daha başka anlamlar ifade eder. Onunlar bir ömür geçireceğini sanır. Öyle ki o kendilerini o kadar kaptırırlar ki kendi aralarında yüzük bile takarlar! Evet, normal, bildiğiniz yüzükten bahsediyorum! 3-5 liralık bir yüzük de olsa takarlar ve birbirlerine bu şekilde bağlı olduklarını sanarlar. Hem okulda görüşürler, hem okuldan sonra. Akşamları da mesajlaşırlar tabi ki. Uyku hariç geri kalan tüm saatlerini birlikte geçirmiş gibi olurlar bir bakıma. Bir de bu dönemde çok asi oldukları için ergenlere laf da söylenmez. En ufak bir tepkinizde karşılığını fazlasıyla görürsünüz. “Bana karışmayın, ben büyüdüm, onunla evlenicem, çok seviyom, ölüyom, bitiyom” gibi cümlelerle ebeveynlerini ve kardeşlerini bastırırlar. Bu yaşlardaki cinsel dürtülerinden hiç bahsetmiyorum bile. Cinsel dürtüleri çok olduğu için sessiz ve sakin bir bank üzerinde onu sevgilisiyle gayet samimi bir şekilde görebilirsiniz. Boş ev bulanlar ise işi daha çok ilerletebiliyor tabi. Sizin yapmanız tek gereken bunu önlemek. Onun haricinde bırakın ne halt yerlerse yesinler. Zaten dünyada laf geçiremeyeceğiniz biri varsa o da aşık kişidir. Bunlar hem ergen, hem de aşık oldukları için iki kat potansiyel tehlike oluşturabilirler. Besmele çekmeden yanlarına uğramayın derim. Çünkü bunlar genelde gusül abdestsiz de dışarı çıkabiliyorlar.

sevgililer-gunu-hediyesi-2 (2)

Neticede ergen aşkı komik ama zararsızdır. O anlarda ona tek laf etmeyin, bırakın aşklarını yaşasınlar, ergenlik asiliklerini doyasıya yapsınlar ve deşarj olsunlar. Sonuçta bir zamanlar siz de ergendiniz. Hatta şu an bile ergen olabilirsiniz. Ayrıca ergenlik yaşta değil baştadır. Hepimiz ergeniz.

[post_grid_slider columns="3" rows="1" fx="slide" timeout="5" nav_standard="true" nav_arrows="true" pause_play="true" categories="hediye" numberposts="12" orderby="rand" order="DESC" offset="0"]
Ömer Dilek

Ömer Dilek

22 yaşında, 44 yaşında hissediyor, mülayim, tipik bezmiş insan. Romantikmiş, üşengeçmiş, rahatmış. En sevdiği cümle; hallederiz. Çok terbiyelisin, en büyük sensin.
Ömer Dilek
Ömer Dilek
shared on wplocker.com